DRAČÍ LODĚ . TEAMBUILDING

MODERNÍ SPORT S DÁVNÝMI KOŘENY . PÁDLA PRO VŠECHNY . SPORT PRO KAŽDÉHO

Jsme organizátorem a pořadatelem závodů velkých i malých DRAĆÍCH LODÍ, kterých se může zúčastnit posádka jakékoliv sportovní úrovně. Rádi pro Vás uspořádáme  TEAMBULDING  dle vaší představy přímo  NA KLÍČ  , a to v lokalitě, kterou si určíte nebo kterou můžeme doporučit. 

Současně zpracujeme scénář akce, harmonogram, doprovodný program, zajistíme produkci, moderátora, časomíru, startéra, kormidelníky a ozvučení jako například v DRAČÍ SEZÓNĚ 2024

TRÉNINK ? FIREMNÍ AKCE NEBO ZÁVOD ?

Na základě představy klienta umíme připravit akci či závod pro více posádek s kompletním programem a zajištěním občerstvení a příjemného posezení v jakékoliv lokalitě. K dispozici máme běžně 4 plavidla, ale můžeme jich zajistit i více vzhledem k tomu, že působíme po celé České republice. Nebo si vyzkoušejte jen trénink. Všechno vás naučíme a vy si skvěle zapádlujete pod taktovkou profesionálů.

Jen těžko si lze představit nějaký jiný sport, při kterém je týmová souhra tak důležitá jako u dračích lodí, neboť nenajdou-li společný rytmus, je jejich námaha zbytečná. V lodi všichni sedí blízko jeden druhému, společně sdílí radost i obavy před závodem, adrenalin, závodní nadšení a třeba i radost z výhry. Týmový duch prosycuje atmosféru.
 
Jsme specialistou na TEAMBUILDINGOVÉ akce. Zajišťujeme pro firmy, agentury a kolektivy, teambuildingové aktivity ve spojení s dračími loděmi.  Jsme schopni dovézt lodě na kterékoliv vhodné místo pro jejich provoz. Podmínky pro plavbu v dané lokalitě je třeba projednat. Délku a počátek konání programu lze přizpůsobit. Akce je možné uspořádat ve všední den i o víkendu – vše závisí na aktuální dostupnosti našich lodí a týmu.

17

LET PRAXE

4

TYPY DRAČÍCH AKCÍ

8

DŮVODŮ PROČ

128

SPOKOJENÝCH PARTNERŮ

379

POŘÁDANÝCH AKCÍ

Každý rok pořádáme seriál závodů dračích lodí v různých městech České republiky. Zúčastnit se mohou firemní i nefiremní týmy, sportovní kolektivy či jen party nadšenců, kteří touží po nezapomenutelné atmosféře a něčem, co ještě nikdy nezažili a to jsou právě DRAČÍ LODĚ.
 
Teambuildingové akce, neustále rostoucí fenomén. V posledních letech pořádáme i několik desítek teambuildingových akcí do roka. Pro letošní rok doporučujeme včasnou rezervaci termínu. Na dračích lodích spolu soupeří sportovci ve věku od 13 do 85 let ve vyrovnaných soubojích.
 
Ano již od 13 let nám závodí dráčata. Pořádáme také i školní závody dračích lodí, nezapomenutelný zážitek pro studenty středních a základních škol. Zdravá míra soupeření se zajištěním maximální míry bezpečnosti.
 
Dobrý tým je základním předpokladem úspěchu každé firmy, každého projektu. A dračí lodě jsou nejtýmovějším sportem na světě a tou nejvhodnější aktivitou, která může Váš tým stmelit, zlepšit jeho komunikaci a vnitřní vazby. Na dračí lodi záleží na každém jednotlivci a zároveň na dokonalém souznění individualit tak, aby posádka pracovala jako jeden člověk. Jedině skvělá spolupráce všech na palubě dokáže efektivně pohnout s lodí z místa!

Velká dračí loď „20“ a jaké jsou rozměry

 • rozměry lodě: délka 12,49 m (bez hlavy a ocasu); šířka 1,16 m
 • váha lodě: 250 kg + 5% (včetně posádky přibližně 2000 kg)
 • materiál: trup je z kevlar-karbonu případně polyesteru v kombinaci se skelným vláknem; na obrubně, lavičky a stoličku bubeníka je použito mahagonové nebo jiné dřevo
 • počet sedaček: 10
 • pádla:  105 – 130 cm
 • buben: dřevěný s plátnem z kůže vodního buvola
 • kormidlo: dřevěné, volné, délka okolo 4m
 • posádka: 18 -20 závodníků (minimum 16, maximum 20) + bubeník a kormidelník

Malá dračí loď „10“ a jaké jsou rozměry

 • rozměry lodě: délka 9 m (bez hlavy a ocasu); šířka 1,14 m
 • váha lodě: 170 kg + 5% (včetně posádky přibližně 1100 kg)
 • materiál: trup je z kevlar-karbonu případně polyesteru v kombinaci se skelným vláknem; na obrubně, lavičky a stoličku bubeníka je použito mahagonové nebo jiné dřevo
 • počet sedaček: 5
 • pádla:  105 – 130 cm
 • buben: dřevěný s plátnem z kůže vodního buvola
 • kormidlo: dřevěné, volné, délka okolo 4m
 • posádka: 8 -10 závodníků (minimum 8, maximum 10) + bubeník a kormidelník

Dračí lodě mají své kouzlo především v tom, že prověří týmovost a spolupráci lidského kolektivu – například pracovního. Už podle toho jak skupinka přichází k lodi, poznáme, jaká jejich firma vlastně je. Pracovníci z přísně vedených společností přicházejí přesně, lidé jsou disciplinovaní a pozorně poslouchají. Kreativní kolektivy jsou zase plné humoru, vždycky někdo schází a své postřehy z jízdy si ihned sdělují i během pádlování. Posádka sedí po dvou vedle sebe ve směru jízdy lodi. Bubeník sedí na vyvýšené stoličce na přídi lodi čelem k posádce a údery do bubnu určuje tempo pádlování. Kormidelník ze stoje na zádi řídí loď dlouhým veslem upevněným mezi dvěma kolíky.

A proč se vlastně rozhodnout pro teambuilding na dračí lodi?  Je to vlastně nejlepší způsob, jak stmelit kolektiv a k tomu si přidejte…

  a/ fyzickou aktivitu b/ zlepšení komunikace a vztahů ve firmě c/ posílíte týmového ducha d/ motivujete svůj tým e/ alespoň na chvílí změníte pracovní prostředí f/ inspirace kolegy k novým výzvám g/ stanete se kamarády  h/ jde o zážitek, který zůstane v paměti navždy

KATEGORIE VE KTERÝCH LZE ZÁVODIT

OPEN – jedná se o posádky bez omezení věku a pohlaví a bohatými zkušenostmi se závody dračích lodí. 

ŽENY – kategorie čistě pro ženské posádky. Tuto kategorii vypisujeme v podstatě na každých závodech, které pořádáme. 

MIX – pro tuto kategorii je také určena naše série závodů. Jedná se o posádky, které jezdí v poměru 6 / 4 přičemž druhé číslo určuje počet žen na pádle. 

FIRMY – pro firemní posádky. Tuto kategorii máme připravenu jen pro firemní týmy. 

FUN – pro nové posádky, které vzniknou třeba jen za účelem účasti na jednom jediném závodě v roce. Také je určena pro týmy přátel. 

JUNIOŘI – určena juniorům do 18 let věku. Tuto kategorii máme v záloze, pakliže se nám přihlásí čistě juniorské posádky. 

ČP – kategorie pro zkušené dračí týmy, které pravidelně závodí a jsou registrovány v sérii Českého poháru (ČP) pod hlavičkou České asociace dračích lodí.

REFERENCE

ČESKÁ SPOŘITELNA . GENERALI . BVV . AEV . STAREZ . OHLA-ŽS . TESCO SW . MĚSTO KROMĚŘÍŽ . MUBEA . OLYMPIA BRNO . HELLA . STK NA PŘEROVSKÉ . MĚSTO OLOMOUC  a 50+ dalších firem